Elektriskie velosipēdi – lielisks veids baudīt braukšanu ar velosipēdu, samazinot slodzi uz kājām. Šādi velosipēdi ir ļoti derīgi personām ar vājiem ceļiem, cieš no elpošanas problēmām, taču vēlas vingrināties, braukāties svaigā gaisā. Elektriskie velosipēdi - lielisks transportlīdzeklis, kas palīdz ne tika saglabāt dzīvumu, novecojot, bet arī samazināt ķīmisko vielu daļiņu skaitu gaisā.

 

Šīs transportlīdzeklis nepiesārņo vidi, ir ērts lielpilsētās ar mērķi izvairīties no sastrēgumiem un ārpilsētās, baudot komfortablu braukšanu un izmantojot pēc iespējas mazāk enerģijas. Latvijā ieinteresēšanās ar šo divriteņu transportlīdzekli acīmredzami pieaug katru gadu.

 

Kāda ir elektriskā velosipēda cena?

Elektriskā velosipēda cena pieder no tā komplektācijas un tipa, baterijas tilpuma, jaudas. Elektrisko velosipēdu cena var svārstīties no 800–900 € līdz 2000–5000 € un pat vairāk. Iegādājoties velosipēdu, ir jāpadomā par to, kādi attālumi būs jābrauc visbiežāk – no tiem būs atkarīga baterijas jauda un vienlaikus arī cena. Jo baterijas tilpums ir lielāks, jo, protams, velosipēda cena būs lielāka.

 

Tas, cik kilometru ar pilnībā uzlādēto bateriju var nobraukt elektriskais velosipēds, ir atkarīgs ne tikai no baterijas tilpuma, vecuma, bet arī no vadītāja svara, maršruta reljefa, ātruma, vadītāja ieguldījuma, minot pedāļus. Ja, piem. ikdienas maršruts nesasniedz 10 km, nav vērts meklēt velosipēdu, kas var uzveikt 70 km ar baterijas uzlādi pilnībā.

 

Šobrīd tirgū ir ļoti populāri ne tikai pilsētas, bet arī MTB, saliekamie, tūrisma, šosejas, cyclocross tipa elektriskie velosipēdi.