Neraugoties uz to, kas jūs esat, vai velosipēdu sporta profesionālis, vai vienkāršs amatieris, gatavojoties braukšanai ar velosipēdu, rūpīgi izvēlējaties savus apģērbus.

 

No kā ir atkarīgi apģērbi?

Pirmajā vietā, protams, ir gaisa apstākļi. Svarīgi ņemt vērā, kādi ir gaisa apstākļi šobrīd un kādi būs pēc dažām stundām. Vakarā bieži ir vēsi, paceļas auksts vējš, tāpēc ir vērts līdzi ņemt mazliet siltākus apģērbus. Šādā situācijā vislabāk ir ģērbties vējjakā, kas neļauj sasvīst, uztur Jūsu ķermeņa temperatūru un aiztur vēju.

 

Kādas vēl apģērbu detaļas ir vajadzīgas?

 

Brilles. Bieži ar velosipēdu braucam saulainajās dienās. Aizsardzībai pret sauli izvēlamies savas iecienītas un vienmēr valkātas brilles. Protams, tās izpilda savu funkciju, taču pastāv viena problēma – iespējams nopietni ciest. Tomēr, braukšana ar velosipēdu ir attiecīgs process, kura laikā notiek visa ķermeņa aktīva kustība. Veicot pēkšņu kustību, Jūsu brilles var nokrist zemē. Tāpēc labākā izvēle – speciāli braukšanai ar velosipēdu paredzētas saules brilles. Tās ir izturīgas pret triecieniem, taču tas nenozīmē, ka tā dēļ tās ir neskaidras un neērtas. Pašlaik iespējams iegādāties brilles, kas izskatās stilīgi un skaisti.

 

Apavi. Ērti apavi – ļoti svarīga apģērba daļa. Tie var nodrošināt Jūsu komfortu, minot pedāļus, un efektīvāku sportošanu. Riteņbraucēji vislabāk ir iecienījuši MTB un šosejas tipa apavi. Šie apavi atšķiras ar savu zoli, kuras dēļ Jūsu kājas nevar noslīdēt no pedāļa. Var teikt, ka šādu apavu dēļ jūs vienkārši ieķērāties ar kājām pedāļos. Riteņbraucēji atzinīgi novērtē Shimano firmas apavu. Šīs ražotājs tiek orientēts uz augstāko kvalitāti un ar savu ražojumu palīdzību vēlas mudināt personas dzīvot veselīgi un laimīgi apkārt esošās vides un dabas dēļ.

 

Cimdi. Jums liekas, ka tie ir vispār nevajadzīgi, jā? Ziemas laikā taču nebraucat ar velosipēdu… Tomēr, cilvēkiem, kuri ar velosipēdu brauc ļoti bieži, attiecīgi cimdi ir nepieciešami. Varat pamanīt, ka ilgu izbraucienu rezultātā rodas attiecīgi nobrāzumi uz plaukstām. Šie nobrāzumi rodas, jo stipri turaties pie velosipēda stūres rokturiem. Cits jautājums – augstums. Ja braucat mazliet augstākajā laikā un ir pūš vēss vējš, Jūsu roku āda var nosarkt, var pat sākt sāpēt. No minētām problēmām aizsarga riteņbraucējiem paredzēti cimdi. Neuztraucieties par savu tēlu – tie nav dūraiņi vai neskaidri cimdi. Patiesībā, šobrīd cimdu izvēle ir ļoti plaša.

 

Ķiveres. Tā ir apģērba daļa, ko, iespējams, mēs visvairāk nevēlamies. Gandrīz katra persona jūtas jocīgi, kad uzliek sev ķiveri braukšanai ar velosipēdu. Tomēr, tā gandrīz ir svarīgākā apģērba detaļa, kas paredzēta gan Jūsu drošībai, gan aizsardzībai pret sauli. Ķiveru ražotāji ņēma vērā to, ka vairākumam nepatīk ne ķiveru krāsa, ne to forma, tāpēc šobrīd konkurē starp sevi, kas radīs skaistāko un vairāk pieprasītāku ķiveri lietotājam.

 

Šāda ir informācija par galvenajām riteņbraucēja apģērba detaļām. Varam papriecāties par galveno lietu – velosipēda apģērba ražotāji īpaši ņem vērā lietotāju vajadzības un cenšas piedāvāt arvien dažādākus produktus. Tiek izveidota iespēja izvēlēties un tādejādi nodrošināt, lai izvēlētās apģērba detaļas labāk atspoguļotu mūsu personību.