Ne dārgi, ne lēti velosipēdi nav pasargāti pret zādzību. Par laimi, pastāv vismaz 5 soļi, ko var spert, lai velosipēds būdu drošāks.


1. Marķējiet velosipēdu
Marķējiet velosipēdu un uzrakstiet tā numuru: liekas, ka tas ir tik vienkāršs solis, taču bieži tiek aizmirsts. Ja jums ir marķēta velosipēda numurs, varēsiet palīdzēt policijai to ātrāk identificēt. Piemēram, jūsu velosipēdu nozaga un pēc nedēļas esat pamanījis, ka līdzīgs velosipēds tiek pārdots internetā. Tikai ar minētā numura palīdzību varēsiet pierādīt, ka tas ir tiešām jūsu transportlīdzeklis.


2. Apgrūtiniet zādzību
Bieži zagļi meklē ne dārgu, luksus velosipēdu, taču tādu, ko būs ļoti viegli nozagt. Varbūt esat dzirdējuši no paziņām, ka ,,lēti velosipēdi zagļus neinteresē, tāpēc manu nenozags”. Patiešām, zagļus neinteresē īsta velosipēda vērtība. Galvenais faktors ir zādzības vieglums. Tāpēc, ja transportlīdzekli nodrošināsiet ar dažām dažādām slēdzenēm, zagļi noteikti vēl padomās, vai šāda zādzība ir pūļu vērta. Ieteicam uzlikt slēdzenes uz dažām daļām, nevis tikai uz velosipēda rāmja.


3. Izvēlējaties pareizu atslēgu
Vislabākā izvēle velosipēda īpašniekam – U formas slēdzenes. Tās piespiežas pie aizslēdzamas daļas un apgrūtina knaibļu darbību (ar ko zagļi parasti nogriež slēdzenes). Salokamas, ķēdes slēdzenes arī ir drošas. Sliktākais risinājums – troses slēdzenes, ko iespējams nogriezt ar vienkāršākajiem rīkiem.


4. Izvēlējaties pareizu vietu
Protams, ja atstāsiet velosipēdu blakus kokam, nav vērts par cerēties uz to, ka atradīsiet savu velosipēdu tajā pašā vietā. Vislabāk, ja glabāšanas vieta nebūtu viegli pamanāma, taču der arī speciāli tam paredzētas velosipēdu glabāšanas vietas. Der arī margas, ja pie tām ir atļauts pieslēgt velosipēdu. Vēlamies atgādināt, lai jūsu velosipēdam būtu nav jāliedz piekļuve vai nav jāaizstājas zīmēm priekšā.


5. Aizstājiet daļas un papildaprīkojumu
Gandrīz visas velosipēda daļas var vienkārši atgriezt: ir gadījies tā, ka zagļi to izmantoja un paņēma vienkārši ķēdi vai aizmugurējās zvaigznes. Tāpēc pārbaudiet, ja aizmugurējo vai priekšējo riteni iespējams viegli noņemt, noteikti uzlieciet tam slēdzeni. Pārbaudiet, vai visas daļas ir labi piestiprinātas. Atstājot velosipēdu, neaizmirstiet paņemt līdzi savu ķiveri, groza (ja jums tāds ir) saturu.


Velosipēda zādzības gadījumā, ļoti svarīgi pēc iespējas ātrāk sazināties ar policiju. Nenolaidiet rokas: nav svarīgi, vai tika nozagti dārgi vai lēti velosipēdi, jums ir tiesības to atgūt atpakaļ.