Pavasarī arvien vairāk velosipēdu parādās ielās, taču daži pat nav pārbaudījuši savu velosipēdu pēc ziemas. Braukšana ar velosipēdu ir droša tikai tad, kad visas detaļas ir pārbaudītas, darbojas pareizi. Velosipēda pārbaude pirms braukšanas ir nepieciešama, vēloties izvairīties no nelaimes gadījumiem.

Riteņi un riepas
Ar sliktiem riteņiem un tukšām riepām tāli nebrauksi, tāpēc svarīgi par to parūpēties pirms braukšanas. Riepām jābūt vienādi ielaistas visā lokā, bez nekādiem skrāpējumiem. Nebīstami skrāpējumi ir jāaizlīmē – ja uz tiek netiek pievērsta uzmanība, tiek var ieplīst braukšanas laikā. Ja uz riepas esat pamanījuši pūsli vai citas nolietošanās pazīmes – vislabāk būtu uzreiz to nomainīt. Beidzot, pagrieziet riteni un pārbaudiet, vai netiek dzirdēts nekāds kraukšķīgums – tas var liecināt, ka labāk ir jāsavelk riteņa uzgriežņi. Pirms braukšanas, neaizmirstiet piepūst riepas.

Bremzes
Pārbaudot riteni, jāpārbauda arī bremzes – vai ritenim griežoties, klucis neaizķeras, skaisti slīd. Tad jau var nospiest bremzes – ja tās nepareizi spiež riteni, varbūt ir jānomaina vai remontē kluči. Pārbaudiet, vai viens no trosēm nav notrūcis. Bremzēm jābūt vienā līmenī ar loku.

Pārnesumu mehānisms, pedāļi un ķēde
Pirms braucot, pārbaudiet, kā pārslēdzas pārnesumi: pārslēdziet ar pārslēdzēju visus pārnesumus pa vienu un pārbaudiet, vai ķēde viegli pārceļas no vienas zvaigznes uz citas. Pārnesumu pārslēgšanai jābūt vieglai. Pārbaudot pedāļus, tos dažas reizes ir jāpagriež un jāskatās, vai griežas pareizi, vai griežoties neaizķeras.
Pagriežot pedāļus, ir jāpārbauda arī ķēde. Ķēdei jāgriežas viegli, nekur neaizskarties. Tajā nav jābūt nolietojušies vai nolauztu zobu. Arī pārbaudiet, vai netrūkst zobu ķēdē. Pirms braucot, ķēde ir iesmērē ar smēri.

Pēdējā pārbaude
Beidzot pārbaudi, paskatījāties, vai uz rāmja nav plaisu, kas var to sabojāt. Pamanot lielākas plaisas, velosipēds ir jāuzrāda profesionāļiem. Pārbaudiet visus uzgriežņus – tiem jābūt labi piestiprinātiem. Sēdeklim jābūt labi noregulētam – noteiciet atbilstošu augstumu, slīpuma pakāpi. Rokturiem jābūt stabili piestiprinātiem, atbilstoša augstuma.


Arī parūpējaties par atbilstošiem aksesuāriem: velosipēda apgaismošanu, atstarotājiem, Zvanam arī jābūt saregulētam un dzirdamam.


Pēc šādas pārbaudes, viss, kā pietrūkst – ķivere un veste, un Jūs jau esat gatavs doties uz ielām!