Gatavojoties ceļot ar velosipēdu, ir svarīgi parūpēties par visu, kas ir nepieciešams pārgājienam, neaizmirst svarīgākās lietas, arī sīkumus, kas var būt nepieciešami jebkādā diennakts laikā. Veiksmīgam pārgājienam, atkarīgi no izvēlētā ceļošanas veida, parasti ir nepieciešamas dažas galvenās lietas:

- Velosipēds
- Priekšmetu transportēšanas tilpumi (piekabes, somas, mugursomas)
- Tūrisma inventārs (telts, guļammaiss)
- Plīts un attiecīgs kurināmais
- Velosipēda rīki
- Apģērbi
- Aizsardzības līdzekļi (ķivere, apgaismojums)
- Tehniskās ierīces (mobilais tālrunis, fotoaparāts, dators)
- Pārtika un ūdens
- Citi sīkumi un piederumi

1. Ceļojums ir jāsāk agri no rīta, lai viegli paspētu nobraukt ieplānotu tās dienas attālumu. Nebrauciet ātri, lai varētu baudīt dabu un būt droši uz ceļa. Jābrauc viens pēc otra, apmēram 5 metru attālumā.


2. Pirms pusdienām, nodrošiniet sevi ar dzeramo ūdeni. Pusdienas ir jātaisa skujkoku mežos, tālāk no ceļa vai ezeriem, jo blakus to krastiem, īpaši blakus peldvietām, bieži atpūtas tūristi un šeit ir grūti atrast sausus zariņus ugunskuram.


3. Vairākums tūristu taisa ēdienu uz benzīna plīts, tāpēc neaizmirstiet ņemt līdzi pietiekami benzīna. Turklāt, plīts degļa iekaitēšanai ir nepieciešams spirts (der arī sausā spirta tabletes). Vēl vienkāršāka un vieglāka plīts – konservu kārba ar caurumiem sānos. Aizdegot tajā sausā spirta tableti, noteikti varēsiet uzvārīt glāzi ūdens.


4. Ja ceļotāju grupa nav maza, ir droši nakšņot jebkur – blakus ūdens tilpnēm, kempingos. Ja pedāļus min tikai viens vai 2-3 cilvēkiem, ir labāk nakšņot tālāk no ceļiem un apdzīvotām vietām, dziļi mežā.


5. Pārgājiena laikm ir jālieto tikai viegli sagremojamus produktus: cukuru, glikozi, konfektes, žāvētus augļus, riekstus, augļu sulu. Tūrista devā nav jāpietrūkst vitamīns C, tāpēc jāēd dārzeņi, augļus, ogas.


6. Pirms pārgājiena, daži pārtikas produkti jābūt sagatavoti jau iepriekš: žāvēt melnu maize (jums būs sausiņu), lobīt riekstus un sajaukt tos ar rozīnēm.


7. Sagatavojiet savu velosipēdu mehāniski. Ērtam tālu distanču ceļojumam lieliski derēs ceļojuma velosipēds, kas lieliski piemērots somu piestiprināšanai, bet riepas ir piemērotas ceļojumiem. Ceļojuma velosipēdam ir bagāžnieks, uz kura iespējams pārvadāt arī lielākus svarus. Aizejiet pie velosipēdu meistara, lūdziet, lai atbilstoši sagatavotu velosipēdu ceļojumam. Arī svarīgi, lai būtu remonta komplekts, līme un ielāpi kameru aizlīmēšanai, kamera.