Tuvojas vasara, bet Jūs vēl nesat drošs, vai varat pievienoties riteņbraucējiem? Neapšaubiet savus spēkus, varat viegli pievienoties. Galvenais – jāzina būtiski riteņbraucēju noteikumi.

 

- Riteņbraucējiem jābrauc pa speciāli marķētam satiksmes joslām vai pa velosipēdu takām.
- Pa brauktuvi iespējams braukt tikai gadījumā, ja nav velosipēdu ceļa vai veloceliņa, ceļa malas.
- Ja velosipēdu ceļa nav un mala nav piemērota braukšanai, jābrauc pa labo satiksmes joslu, vienā rindā un pēc iespējas tuvāk labajai malai. Ja jāšķērso ceļš, ieteicams nokāpt no velosipēda. Šīs noteikums ir saistošs arī šķērsojot ceļu gājēju pārējā vai regulējamajā krustojumā.
- Vietās, kur satiksmi regulē luksofori, riteņbraucējiem ir jāievēro luksofora signālus ar velosipēda simbolu. Ja tādu nav – vadīties pēc luksofora signāliem.
- Braucot gan pa malu, gan par gājēju taku, riteņbraucēji nevar traucēt gājējus un braukt pēc iespējas tuvāk labajai malai.
- Jāatceras, ka velosipēdu satiksme netiek pieļauta autostrādēs un ātrgaitas šosejās.
- Braucot pa malu, riteņbraucējam aizliegts traucēt vai izraisīt draudu gājējiem.
- Ceļu satiksmes noteikumos ir aizliegts braukt ar velosipēdu, ieķeroties citos transportlīdzekļos vai būt velkamam, kā arī vest, vilt vai stumt kravas, kas traucē vadīšanu vai apdraud citus satiksmes dalībniekus. Pasažierus var pārvadāt tikai gadījumā, ja velosipēds ir aprīkots ar speciālajam sēdēšanas vietām.
- Plānojot braukt pa ceļu vai ielu, velosipēdam jābūt darba kārtībā: bremzes, skaņas signāls, aizmugurē sarkans lukturis vai atstarotājs, riteņiem piestiprināti atstarotāji.
- Ieteicams velosipēdam piestiprināt atpakaļskata spoguli, kas ļauj redzēt situāciju aiz muguras – tas ir ļoti noderīgi ceļā.
- Braucot pa ceļu, ir jāvalkā gaisma atstarojoša veste un jāieslēdz lukturi.
- Pagriežoties, ar roku rādiet pagriezienus.

Novēlām jums drošu ceļojumu!