Šobrīd kalnu velosipēdu riepas pieejamas trijos izmēros - 26, 27,5 vai 29 collu diametra. Pirmie riteni bija 26 collu, pēc tam tika ražoti lielās (29er), jaunākie – 27,5 collu riteni. Katrs riepas izmērs nodrošina attiecīgas priekšrocības riteņbraucējam, kā rezultātā to izvēle ir atkarīga no dažiem aspektiem.


Salīdzinot ar citiem izmēriem, 26 collu riteni velosipēdam nodrošina lielāku manevrētspēju. Velosipēdu ar šāda izmēra riepām vadīšana ir ļoti parasta, taču tie ne vienmēr nodrošina vēlamo stabilitāti. Velosipēdi ar šādām riepām ir vieglāki un labāk reaģē uz riteņbraucēja kustībām, kā rezultātā, izvēloties velosipēdu ar šādām riepām, varēsiet veikt vairāk triku. No otras puses, salīdzinot ar citiem, tie ātrāk zaudē ātrumu, proti, braucot ar velosipēdu ar 26 collu riepām ir vieglāk uzņemt ātrumu nekā to uzturēt. Turklāt, tas ir populārākais riepu veids, tāpēc varat justies droši, jo viegli varēsiet tās nomainīt.


29 collu velosipēdi lieliski derēs tiem, kuri vēlas braukt pa bezceļiem ar šķēršļiem. Šā izmēra riepas nodrošina labāku saķeri ar ceļu, tāpēc velosipēds nodrošina stabilitāti un palīdz uzturēt ātrumu. Tomēr, lielāku riepu dēļ velosipēdi zaudē manevrētspēju, var tikt bojāti. Arī velosipēds lēnāk uzņem ātrumu, lēnāk izkustas, taču, ja uzņem ātrumu, to uzturēs labāk nekā velosipēds ar 26 collu riepām.


27,5 collu riepa bieži tiek saukta par vidēju variantu starp diviem galveniem izmēriem (29 un 29 collu). Galvenā priekšrocība – nodrošina lielāku stabilitāti un vienlaikus uztur vēlamo manevrētspēju, kas piemīt velosipēdiem ar 26 collu riepām. Ar šiem velosipēdiem var braukt  zemāka auguma riteņbraucēji (29er ir tikai vidējs un liels rāmis, kā rezultātā ar tiem bieži nevar braukt zemāka auguma velosipēdu sporta iecienītāji).


Velosipēda riepas izmēra izvēle ir atkarīga no jūsu vēlmēm. Piemēram, ja jums patīk braukt pa nogāzēm, labākā izvēle ir velosipēds ar 26 collu riepām. Tiem, kuriem patīk nobraukt lielus attālumus, ir jāizvēlas 29er velosipēdu, ar ko varētu vieglāk uzturēt braukšanas ātrumu. Ja nevarat izvēlēties vai augums neļauj izvēlēties 29er velosipēdu, tad vislabākais variants Jums – 27,5 collu riepas.