Ja esat pamanījuši, ka velosipēda riepa sāka ātri tukšoties, varbūt esat to izdūruši. Riepas izduršanas gadījumā nav nepieciešams nomainīt visu riteni vai loku – pietiek parūpēties par velosipēda kameras nomaiņu, ko iespējams izdarīt arī pašiem.

 

Viss, kas ir nepieciešams – velosipēda kameru remonta komplekts. Ja caurdūrums ir liels, jāparūpējas arī par velosipēda kamera. Pašlaik ir ļoti populāras pašlīmējošas velosipēda riepas. Tas varbūt ir labākais universāls produkts pret caurdūrumiem, bet iekšā esošais šķidrums hermetizē caurumus līdz 4 mm. Šīs riepas ir paredzētas visiem velosipēdu tipiem un var hermetizēt pat dažus caurumus.

 

Lai varētu ātri nomainīt riepu pēc nepieciešamības, mājās ir lietderīgi glabāt rezerves kameru, kameras remonta komplektu un pumpi. Ja noticis nelaimes gadījums vai velosipēda riteņa loks tika deformēts sacensību laikā, tad, iespējams, būs jānomaina viss riteņa loks vai pat ritenis.

 

Gan rezerves riteņus, gan lokus vai kameras iespējams iegādāties specializētajos velosipēdu veikalos. Šos produktus iespējams atrast arī Bikko.lv velosipēdu veikalā. Mūsu sortimentā – kvalitatīvi vienkārtēji, divkārtēji, pastiprināti, kniedēti riteņa loki, parastas un bezkameras (tubeless) riepas, dažāda izmēra kameras.

 

Kā izvēlēties riteni?

Liekas, ka jaunu riteņu un riepu iegāde - nevajadzētu būt nopietna problēma, taču kad pastāv tik daudz izvēles iespēju, ir vairāki aspekti, kas jāņem vērā, izvēloties jaunu pirkumu.

 

Vēloties iegādāties velosipēda riteņus, ir jāņem vērā esošā velosipēda riteņu izmērs collās, loka platums un velosipēda tips (pilsētas, MTB, hibrīda, bērnu un tml.). Zinot savu riteņu izmēru un velosipēda tipu, būt acīmredzot vieglāk izvēlēties piemērotas riepas. Izvēloties riepas, viss ir atkarīgs no Jūsu izvēlētu trašu segumiem un gadalaika, kad vēlaties braukt riepu nomaiņas laika posmā.

 

Izvēloties velosipēda riepas, jāņem vērā:

  1. Pareizs riepu izmērs. Uz katras riepas sāniem iespējams atradīt visu nepieciešamu informāciju par to, kāda izmēra riepas Jums ir nepieciešamas. Visbiežāk uz riepas atradīsiet skaitu kombinācijas, piemēram: 26x2,10, kas nozīmēs, ka Jums ir nepieciešamas 26 collu diametra un 2,10 collu platuma riepas. Šīs konkrēts piemērs vat tikt izteikts arī milimetros un uzrakstīts šādā formātā – 54-559. Norādot šos izmērus, varat neapšaubīt, ka jebkāds velosipēdu veikals Jums piedāvās nepieciešamu riepas un kameras variantu.

 

  1. Protektora tips. Izvēloties riepas, nav jāaizmirst protektors, to izvēlējaties, ņemot vērā ceļa segumu. Pavisam līdzenas riepas lieliski der braukāšanai pa asfaltu, jo šāda veida riepām nav svarīga saķere ar segumu. Plašas riepas ar rupju protektoru visbiežāk ir paredzētas kalnu velosipēdiem, tām piemīt lieliska saķere ar segumu, tātad, pat ja ceļš ir mitrs vai gatavojaties braukšanai pa dubļiem – velosipēds paliks diezgan manevrspējīgs un viegli pārvaldāms. Neaizmirstiet, ka izvēloties nepiemērotas velosipēda riepas, Jūsu velosipēds var kļūt mazāk komfortabls. Var samazināties arī ātrums, ja šosejā tiek izmantotas rupjas MTB riepas vai saķere ar segumu, ja šosejas vai pilsētas velosipēds ar līdzenām riepām tiek izmantots kaut kur purvā.

 

  1. Loka un rāmja specifikācija. Ja vēlaties uzlikt ievērojami šaurāku vai ļoti plašu riepu, ieteicam ņemt vērā loka platumu. Arī jāpārliecinās, vai vēlamā plašāka riepa ietilps Jūsu rāmī. Piemēram, uzliekot hibrīda velosipēdam 29” riepas, tās var aizskart rāmi vai dakšas.

 

  1. Pārējā informācija. Ja meklējat tūrisma riepas ilgiem braucieniem, izvērtējiet, vai riepa ir pietiekama papildus aizsardzība pret caurdūrumiem. Uzmanību pelnījušas arī ir riepas ar atstarojošu vai refleksijas lenti un riepas sāniem. Tādejādi būsiet labāk redzami citiem satiksmes dalībniekiem.

 

Līdzīgi kā citas velosipēda daļas, loki, riepas un kameras ir neatņemama un ļoti svarīga velosipēda daļa. Izvēloties šīs velosipēda daļas, ir jāpadomā, vai tās būs izturīgas, atbildīs Jūsu vajadzībām un nodrošinās Jūsu drošību.