Mūsu valsts gaisa apstākļiem piemīt ilgstošs un pēkšņs lietus. Pat iet lietainā laikā var būt ļoti nepatīkami, nemaz jau nerunājot par braukšanu ar velosipēdu? Kas jādara un kā jāsagatavojas, kad redzam mākoņus, bet vienkārši vēlaties sēsties uz velosipēda?

Atbilstošs apģērbs
Lai braukšana ar velosipēdu būtu patīkama, bet Jūs nesajustu diskomfortu, ir nepieciešams atbilstošs apģērbs. Vislabāk ir parūpēties par termoslāņu, kas palīdzētu saglabāt ķermeņa siltumu. Jums arī ir nepieciešama ūdensizturīga jaka – meklējiet tādu, kam piemistu ar līmi nostiprinātas šuves. Parūpējaties arī par atbilstošu apavu, protams tam nav jābūt par gumijas zābakiem, kuru gumija neļauj atbilstoši mīt pedāļus. Bieži tiek izmantoti speciāli apavu pārvalki, kas tiek uzlikti uz apava, lai tie nekļūtu mitri. Parūpējaties arī par cimdiem – nav patīkami braukt ar velosipēdu, kad uz rokām nepārtraukti līst lietus. Viss šīs apģērbs ir nepieciešama, kad Jūs nesasaltu – silts ķermenis un vēss vējš slikti sader kopā.

Atbilstošs velosipēds
Ja vēlaties braukt lietainā laikā, tad aizsargājiet savu velosipēdu – ūdens nav vislabākais draugs, ja vien vēlaties redzēt rūsu. Velosipēdam jābūt aprīkotam ar plašākam riepām ar radzēm, jo ir svarīgi, lai būtu atbilstoša saķere. Jums arī būs nepieciešami dubļusargi, kas nodrošina, ka ūdens no ceļa neizplūstu uz Jums.

Aksesuāri
Ja vēlaties sev līdzi ņemt attiecīgas lietas, tad varat nodrošināt ūdensizturīgas somas, kas aizsargās Jūsu mantu. Arī parūpējaties par ceļa redzamību – velosipēdam ne tikai jābūt piestiprināti atstarotāji, spoži gaismojoši lukturi priekšā un aizmugurē, bet arī Jums jāvalkā attiecīgas brilles, kas ļauj labāk redzēt ceļu.

Citi ieteikumi
Lietainā laikā brauciet uzmanīgāk, jo ceļa segums kļūst slidens. Īpaši pievērsiet uzmanību pagriezieniem. Centieties nebraukt pāri peļķēm, kaut vai tas izskatās jautri – tas var kaitēt velosipēdam, jo ūdens strāva būs lielāka nekā lietus. Arī uzmanīgāk bremzējiet – lietus laikā var slīdēt kluči, kā rezultātā Jūsu bremzēšanas ceļš būs garāks nekā parasti.

Beidzot, ieteicam nebraukt, ja lietus ir diezgan stiprs. Taču, ja vienkārši viegli smidzina, nav nekāda iemesla, kura dēļ nav jābrauc ar velosipēdu. Vienkārši parūpējaties par dažādiem līdzekļiem un varēsiet justies mierīgi, ka pat lietainā laikā baudīsiet braukšanu ar velosipēdu.