Esat ātruma cienītājs un meklējat ātru velosipēdu? Šeit Jums ieteicam daži velosipēda veidi, ar kuriem varēsiet braukt kopā ar vēju!

Šosejas velosipēds
Šķiet pievilcīga iespēja braukt lielā ātrumā pa labu ceļu, baudīt paātrinājumu, kas ir līdzīgs lidojumam, vienkārši braukt kopā ar vēju dažus simtus kilometru? Tad sporta šosejas velosipēds ir radīts tieši Jums. Šīs velosipēds ir paredzēts ilgiem attālumiem, ir viegls un lieliski piemērots sacensībām. Sēdeklis atrodas augstāk nekā stūre, tāpēc velosipēda mugura atrodas horizontālā stāvoklī. Šosejas velosipēdi ļauj sportistiem sasniegt ātrumu līdz 70 km un saglabāt to ilgu laiku. Diemžēl, šosejas velosipēds nav paredzēts ikdienas braucieniem vai tūrismam, taču, ja esat ātruma cienītājs un jums patīk mīt pedāļus pa meža ceļiem, varat izmēģināt ciklo krosu.

Cyclocross (CX) velosipēds
Ja patīk ātrums, taču vēlaties braukt ne tika pa asfalta ceļu, bet arī pa grantu vai meža ceļiem, tad jums derēs ciklo kross. Ciklo kross pēc būtības ir šosejas velosipēds, kam tika piemēroti bezceļa riteni. Šie riteni ir plašāki nekā šosejas riteņi, tāpēc rāmja dakšas tika paplašinātas, piemērotas šādiem riteņiem. Ciklo krosam var būt turētāji bagāžnieka piestiprināšanai. Piestiprinot bagāžnieku, tas var kalpot kā tūrisma velosipēds.

Fitnesa velosipēds (fitness/flat bar road bicycle)
Ja vēl neesat sagatavojušies maksimālam šosejas velosipēda ātrumam, tad varat izmēģināt fitnesu. Šīs velosipēds arī ir ļoti ātrs, taču sēdēšana ir ērtāka. Paredzēts ātrai nelielu un vidēju attālumu nobraukšanai pilsētā un ārpilsētā. Šīs velosipēds atrodas pa vidu starp hibrīda un šosejas velosipēdiem. Paredzēts ātrai braukšanai, līdzīgi kā šosejas velosipēds, taču mazus attālumus, kā rezultātā sēdēšana arī atšķiras. Tā ir stāvāka, ērtāka, līdzīga hibrīda sēdēšanai. Šāda sēdēšana nav paredzēta mīt ļoti ātri un tāli. Tomēr, šim velosipēdam piemīt agresīvs un straujš braukšanas stils, bet uz laba ceļa apdzen jebkādu hibrīdu, nolaižas tikai šosejas velosipēdam. Ar šo velosipēdu ir viegli pārvarēt attālumus līdz 10 km un vairāk, tāpēc ir piemērots ikdienas braukšanai pa pilsētu, uz darbu un tml.


Kalnu XC velosipēds
Kalnu XC velosipēds (XC/cross-country bicycle) paredzēts ātri braukt pa jebkādiem bezceļiem. Šīs velosipēds ir ātrākais no kalnu velosipēdiem, orientēts uz braukšanu pa bezceļiem, ārpus ceļiem. Līdzīgi kā citi kalnu velosipēdi, XC velosipēds ir izturīgs, stabils, vieglāks un ātrāks nekā pārējie kalnu velosipēdu. Paraksts kalnu velosipēds nav piemērots ātrumsacīkstēm pa šoseju vai ilgam tūrisma ceļojumam sportiskas sēdēšanas dēļ, proti, ķermenis ir acīmredzot noliecies uz priekšu un liela slodze pāriet uz rokām.